İçeriğe geç
Home » Blog » Dünyanın en pahalı saatleri

Dünyanın en pahalı saatleri

Dünyanın en pahalı saatleri

Dünyanın en pahalı saatleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için bu yazı sizin için bir rehber niteliğinde olacaktır. Dünyanın en pahalı saatleri arasında Hublot, Patek Philippe, Rolex, Breguet, Chopard gibi markalar yer alıyor. Bu markalar her biri servet niteliğinde olan saatler üretiyor. Tamamen el işçiliğiyle ile yapılan bu saatler, aynı zamanda birçok değerli taşı da üzerinde barındırıyor.

Altın, pırlanta, elmas vb. değerli madenlerle süslenen bu saatlerin aynı zamanda güçlü ve paslanmaz bir mekanizması da bulunuyor. Genellikle zengin iş insanlarının tercih ettiği bu saatler, saatleri bir yaşam tarzı haline getiren severleri tarafından oldukça yakından takip ediliyor.

Dünyanın en pahalı saatlerinin fiyatları ne kadardır?

Dünyanın en pahalı saatlerinin fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgilere Antalya Ajans aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Birbirinden özenle yapılan bu saatlerin fiyatları (2021 yılı için), 1,5 milyon dolar ile 30 milyon dolar arasında değişiyor. Bazı saatlerin yapımı yaklaşık 1-2 yıl kadar sürebiliyor. Detaylı üretim süreçlerinden geçen saatlerin fiyatları yıldan yıla değişiklik gösterebiliyor.

Oldukça pahalı olmalarının yanı sıra birbirinden farklı fonksiyonel özelliklere de sahip olan bu saatler, genellikle sınırlı sayıda üretiliyor. Bazen tek bazen de 4 ila 10 adet arasında üretilen pahalı saatler, üretiminde harcanan emek ve kullanılan malzeme dolayısıyla fiyatını oldukça katlıyor.

Dünyanın en pahalı saatleri

Breguet Grande Complication Marie-Antoinette isimli saat, 25 milyon dolarlık fiyatıyla dünyadaki en pahalı saat olma özelliğini taşıyor. Birbirinden pahalı diğer saatleri ise aşağıda görebilirsiniz.

  • Patek Philippe Grandmaster Chime – 24,1 milyon euro
  • Paul Newman Rolex Daytona – 13,5 milyon sterlin
  • Patek Philippe Ref 1518 In Steel – 8,9 milyon euro

Lüks saatler nasıl üretiliyor?

Dünyanın en pahalı saatleri üretiminde genellikle paslanmaz özel çelikler kullanılıyor. Korozyona karşı dayanıklı olan bu çelik türleri her saat için özenle seçiliyor. Birçok marka üretim aşamasında kendi araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle elde ettiği materyallerden faydalanarak üretim yapıyor.

Uzun yıllar sürebilen bu araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucunda en doğru çelik ve parçalar kullanılıyor. Bu saatleri bu kadar pahalı yapan bir diğer etken de bu süreçte harcanan yüksek meblağlar oluyor. Bu saatlerin üretiminde makine kullanımı yerine el işçiliği öne çıkıyor. Makine kullanımında meydana gelebilecek hasarlar bu sayede en aza indiriliyor.

Bu site daha iyi deneyimleriniz için çerez kullanır.